ABD VATANDAŞI TAKSITLE ALTINA YÖNELIYOR

Küresel krizde büyük değer kaybeden ABD ülke ekonomisi düzeltmek için değişik yollar aramakta. Haliyle ülkede yaşayan vatanşlarda bu ekonomik krizle mücadelede yeni yollar arıyorlar. Dünyanın en ucuz benzinini kullanan Amerikalılar şimdi benzine gelen zamla yakıt tasarrufuna bile başlamış durumdalar.

Ülkede kredi kartının oldukça yaygın olmasından ötürü nakit sıkıntısı çeken girişimciler banka hesaplarındaki nakit parayı tüketmeye başladılar. Girişimciler para çektikçe bankalarda ellerindeki nakit akışını kaybetmekteler. Müşterierinin nakit ihtiyacını karşılamak için ellerinde ki altın stoğu eritmekteler.

Standard & Poor’s 500 Endeksi’nin raporuna göre altın piyasasında dik bir düşüş yaşandı. Forex yatırımcılarının deyimiyle tam bir boğa havası hakim. Bu durum amerikalıların aklına altın stoklama fikrini getiriyor. Ellerinde ki nakiti bitiren amerkalı girişimciler ise kredi kartıyla altın almaktalar.

Piyasaların tekrar hareketlenmesi halinde taksitle satın alınan altını nakite çevirerek ödemeleri zamanında ve tutarlı bir şekilde yapmanın planları içindeler.

Bu ilana benzer arama terimleri: