PIYASANIN YARI FIYATINA ALTIN HEMDE TAKSITLE

Piyasanın yarı fiyatına altın satışları önümüzde ki aydan itibaren başlayacak. Dünya ekonomi formunda edinilen bilgiye göre IŞID operasyonun başarılı olması halinde petrol kuyuları tekrar açılabilecek. Petrol taşımacılığı yeniden akdeniz üzerinden yapılacak ve bu güzergahın büyük bir bölümünü Türkiye yönetecek.

Altın Fiyatı Artacak Mı?

Türkiye’nin önderliğinde Irak petrollerinin dünyaya pazarlanması ile fiyatların bir hayli düşmesi öngörülüyor. Petrol fiyatına endeksli olan altın da tabi bundan nasibini alacak. Altın fiyatının ilk ay %1.3 düşmesi bir sonraki ay ise düşüşünü %2.5 olarak tamamlayacak. Altında ki bu düşüş olağan üstü bir hal olmadığı sürece önümüzde ki 4 – 5 ay devam edecek.

Eğer olur da IŞID operasyonu başarısız olursa bütün bu ihtimallerin tam tersi olacaktır. Hava operasyonuyla yetinemycek olan NATO kara harekatını başlatttığında operasyon fiyaskoyla sonuçlanırsa var olan Irak petrol kuyularıda zarar görecek bu şekilde petrol fiyatları artacak. Altının başına ne gelceğini artık siz tahmin ediyorsunuzdur.

Bu ilana benzer arama terimleri: